ilustračná fotografia

O stránke

Oznam o otvorení prevádzky MŠ od 1. 6. 2020

V súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č. 2020/12033:1-A2110 zo dňa 22.5.2020 a vydanými pokynmi k organizácii a podmienkam výchovy a vzdelávania materských škôl do konca školského roku 2019/2020 zo dňa 18.5.2020 mesto Martin ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení v spolupráci s riaditeľmi materských škôl rozhodol o otvorení materských škôl. Rozhodnutie číslo: 40650/2020 zo dňa 25.05.2020.

Rozhodnutie o otvorení materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Martin od 1. 6. 2020

Prevádzka materských škôl je stanovená na max. 9 hodín.

Informácie a pokyny pre zákonných zástupcov pri prijatí detí do materskej školy od 1.6.2020

Zákonný zástupca :

• Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko – epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy podľa pokynov riaditeľky materskej školy zverejnených na webovej stránke školy
  • Odovzdá dieťa výhradne zamestnancovi, ktorý dieťa prevezme až po zmeraní teploty a na základe záveru ranného filtra
  • Rešpektuje zákaz nosenia hračiek a iného materiálu z domáceho prostredia
  • V prípade, že u dieťaťa bude podozrenie, alebo potvrdené ochorenie na COVID-19 bezodkladne o tejto situácii informuje  riaditeľku školy.

Materská škola je v prevádzke od 6.30 hod – do 15.30 hod.

• deti sú rozdelené do skupín ak to počty prihlásených detí dovolia- podľa veku, maximálny počet detí v jednej triede je 15 (je potrebné dodržať schválenú kapacitu zariadenia), súrodenci budú zaradení v spoločnej skupine. Skupina je v rámci týždňa nemenná. Rodičia sú oboznámení so zaradením svojho dieťaťa do triedy.
  • zodpovedný zamestnanec materskej školy zabezpečuje organizáciu príchodu detí a sprevádzajúcich osôb tak, aby sa zamedzilo stretávaniu a miešaniu skupín
  • meria teplotu pri vstupe do priestorov školy dezinfikovanie rúk,
  • kontroluje podmienky vstupovania do budovy (vstup do budovy a do šatní tak, aby sa v každej šatni nachádzali max. 2 dospelí s dieťaťom s  dodržiavaním 2 m vzdialenosti

Osoba sprevádzajúca dieťa :

• sa v priestoroch materskej školy musí pohybovať v ochrannom rúšku v súlade s aktuálnymi hygienicko-epideiologickými nariadeniami /prekrytie horných dýchacích ciest/, až pokiaľ budovu neopustí
  • musí povinne absolvovať meranie teploty zamestnancom materskej školy
  • s jedným dieťaťom/ako i so súrodencami/ do zariadenia vstupuje vždy len jeden rodič resp. zákonný zástupca dieťaťa,
  • má povinnosť použiť sprístupnený dezinfekčný prostriedok na ruky a odpadový kôš na jednorázové návleky
  • pri vstupe do budovy musí použiť vlastné jednorazové návleky
  • musí dodržiavať celkový čas zdržiavania sa vo vonkajších a vnútorných priestoroch školy, ktorý nesmie presiahnuť 10 min.
  • v prípade kumulácie zákonných zástupcov na schodištiach v budove dodržiavať 2- metrové rozostupy
  • rešpektovať použitie skriniek označených  priezviskami detí, ktoré sú  v dostatočnej vzdialenosti od seba (medzi skrinkami je vždy jedna skrinka voľná)
  • pri prezliekaní a odkladaní vecí do skrinky dodržiavať presne určené a zreteľne označené miesto na lavičkách, použité na sedenie dieťaťa .
  • nevstupovať do ostatných priestorov materskej školy
  • zodpovedá za poriadok v skrinkách / náhradné veci detí musia byť vložené do ruksačiku, prípadne tašky, kvôli dezinfekcii skriniek
  • zodpovedá za donesenie a odovzdanie čistej, vyžehlenej posteľnej bielizne každý pondelok/ v piatok si ho prevezme z MŠ/
  • zodpovedá za včasné odovzdanie dieťaťa – najneskôr do 8,00 ráno/ po tomto termíne bude škola uzamknutá /, taktiež o jeho vyzdvihnutie z MŠ, najneskôr o 15,30 sa škola zamyká a dezinfikujú sa priestory/

V prvý deň nástupu do materskej školy  pri vstupe do budovy  zákonný zástupca  odovzdá pedagogickému zamestnancovi materskej školy :

• Vyplnené Vyhlásenie o bezinfekčnosti prostredia ( uverejnené )
  • Prehlásenie o zdravotnom stave ( uverejnené)
  • Plnomocenstvo na prebratie dieťaťa z materskej školy ( uverejnené)
  • Formulár k záujmu a údajom na splnenie kritérií na prednostné umiestnenie dieťaťa do materskej školy od 1.7.2020 ( odovzdať podľa pokynov)
  • Rúško na tvár ( vloží dieťaťu do jeho skrinky)
  • Balík antibakteriálnych vlhčených utierok, balík jednorazových papierových utierok na ruky / skladané (nesmú byť používané uteráčiky)
  • Vrecko ( vak, ruksak ..) na uloženie náhradného oblečenia ( z dôvodu rýchlej a bezproblémovej údržby skriniek )
  • Pyžamo

Prosíme rodičov, aby si nasledovné tlačivá stiahli, vypísali a odovzdali ich  pri nástupe dieťaťa do MŠ

Pokyny k zápisu detí do MŠ na šk. rok 2020/21 nájdete v časti Dokumenty rodičom.

Učíme sa doma – materiály pre rodičov počas karanténnych opatrení sú v časti Oznamy.

Sme MŠ s právnou subjektivitou, zriaďovateľom je mesto Martin. (www.martin.sk)

Materská škola Jána Šimka 7 sa nachádza v Martine v mestskej časti Jahodníky. Poskytujeme celodennú i poldennú formu výchovy a vzdelávania. Predprimárne vzdelávanie poskytujeme deťom od 3 do 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Prevádzka školy je zabezpečená denne od 6.00 hod. do 16.30 hod.

K našej MŠ patrí rozsiahly školský dvor určený na telovýchovné a rekreačné aktivity, na pobyt vonku ako aj záujmovú a hrovú činnosť detí. Nachádzajú sa tam dve pieskoviská a atrakcie pre deti ako hojdačky, preliezačky, šmýkačky. Ostatné plochy školského dvora sú prevažne trávnaté.

č.t.: 043/4239886

e-mail: mkesegova@gaya.sk